2018 GNAC Cross Country Results

By  | 

NORTH PLATTE, Neb.-- Results - Men's Team Scores:
1) Hastings 36
Total Time: 1:29:19.99
Average: 17:52.00

2) Columbus 51
Total Time: 1:30:46.06
Average: 18:09.22

3) McCook 85
Total Time: 1:34:28.71
Average: 18:53.75

4) North Platte 91
Total Time: 1:34:43.67
Average: 18:56.74

5) Gering 99
Total Time: 1:35:56.92
Average: 19:11.39

6) Scottsbluff 103
Total Time: 1:35:37.96
Average: 19:07.

Results- Men's Individual Scores:
1 Welsh, Jaydon (Hastings) 17:20.92
2 Seiler, Peyton (Gering) 17:31.06
3 Mai, Riley (McCook) 17:34.54
4 VanBrocklin, Ryker (Hastings) 17:38.83
5 McFarland, Joe (Columbus) 17:44.41
6 Davidchik, Douglas (Columbus) 17:47.50
7 Bradley, Joel (North Platte) 17:55.15
8 Eckhardt, Landon (Hastings) 17:57.39
9 Leon, Abel (Columbus) 17:59.46
10 Ronne, Kennedy (Scottsbluff) 18:05.63
11 Vuong, Danny (Hastings) 18:09.54
12 Brant, Isaiah (Hastings) 18:13.31
13 Zimmerman, Jonathan (Hastings) 18:14.23
14 Miller, Lucas (Columbus) 18:26.09
15 Renner, T.J. (McCook) 18:37.51
16 Moss, Tom (North Platte) 18:41.00
17 Acosta, Jesus (North Platte) 18:42.05
18 Hegwood, Isaac (McCook) 18:48.30
19 Ramirez, Roman (Columbus) 18:48.60
20 Bell, Tadan (Columbus) 18:50.71
21 Andrews, Logan (Gering) 18:57.49
22 Moravec, Lucas (Gering) 19:06.58
23 Perrin, Nick (Scottsbluff) 19:08.22
24 Hegwood, Joshua (McCook) 19:21.10
25 Schick, Micah (Scottsbluff) 19:23.13
26 Maag, Joe (Scottsbluff) 19:30.28
27 Trujillo, Isaac (Scottsbluff) 19:30.70
28 Dowhower, Nathan (North Platte) 19:38.39
29 Kleinow, Tayler (North Platte) 19:47.08
30 Mendez, Aaron (Gering) 20:02.05
31 Craig, Colton (McCook) 20:07.26
32 Richards, Carson (McCook) 20:09.60
33 Parsons, Corey (North Platte) 20:10.48
34 Franklin, Jack (Gering) 20:19.74

Results - Women's Team Scores:
1) Hastings 37
Total Time: 1:49:06.33
Average: 21:49.27

2) North Platte 56
Total Time: 1:52:17.80
Average: 22:27.56

3) Gering 64
Total Time: 1:53:39.98
Average: 22:44.00

4) Columbus 83
Total Time: 1:55:04.78
Average: 23:00.96

5) McCook 85
Total Time: 1:56:57.11
Average: 23:23.43

Results - Women's Individual Scores:
1 Espinoza, Chelsey (Hastings) 20:28.63
2 Holzworth, Brooke (Scottsbluff) 20:34.76
3 Rodewald, ElsiAnna (McCook) 20:57.55
4 Patton, Shailee (Gering) 21:19.06
5 Romey, Tukker (Gering) 21:23.41
6 Plugge, Becky (Hastings) 21:38.14
7 Redhouse, Olivia (North Platte) 22:00.07
8 Blaesi, Evelyn (North Platte) 22:00.88
9 Hoatson, Alexis (North Platte) 22:03.75
10 Douglas, Madison (Hastings) 22:10.40
11 Bierman, Kiernan (Hastings) 22:14.28
12 Culek, Makenna (Gering) 22:16.42
13 Struss, Emily (Hastings) 22:34.88
14 Garcia, Beatriz (Columbus) 22:36.30
15 Hueske, Gilliyan (Hastings) 22:38.10
16 Cappel, Grace (McCook) 22:44.13
17 Rathjen, Hunter (North Platte) 22:56.34
18 Warner, Jenna (Columbus) 23:03.06
19 Pike, Sammie (Columbus) 23:06.81
20 Freshour, Alex (Columbus) 23:07.70
21 Mickey, Morgan (Scottsbluff) 23:09.60
22 Luebbe, Gracie (Columbus) 23:10.91
23 Howard, Maceyn (North Platte) 23:16.76
24 Hall, Emily (Columbus) 23:20.84
25 Wright, Addie (Scottsbluff) 23:28.06
26 Evarts, Baylee (North Platte) 23:33.52
27 Hauxwell, Lexi (McCook) 23:59.96
28 Rawlings, Anna (Gering) 24:01.05
29 Wier, Liviya (McCook) 24:35.15
30 Van Anne, Morgan (Gering) 24:40.04
31 Hammond, Joslyn (McCook) 24:40.32
32 Mendez, Megan (Gering) 25:12.65
33 Hodgson, Megan (McCook) 25:29.59
34 Carpenter, Emily (Scottsbluff) 25:54.01