Class D Boy's State Golf Results, May 22nd

NORTH PLATTE, Neb. (KNOP)--- Class D Boy's State Golf Results from Lake Maloney in North Platte, May 22nd:

Jeremy McMillan-Peters at Class D Boy's State Golf in North Platte

Team Scores:
1 West Holt +67 355
2 North Platte St. Patrick's +68 356
T3 Creighton +82 370
T3 Elm Creek +82 370
5 Franklin +84 372
6 Fullerton +93 381
7 Mullen +95 383
8 Alma +98 386
9 Heartland +104 392
T10 Boyd County +106 394
T10 Burwell +106 394
12 Archbishop Bergan +110 398
13 Hitchcock County +127 415
14 Bertrand +141 429
15 Exeter-Milligan +148 436

Individual Scores:
1 Jeremy McMillan-Peters Paxton +3 75
2 Ryan Weiss Franklin +5 77
T3 Austin Wenner West Holt +9 81
T3 Chase Ostransky Fullerton +9 81
T5 Gage Clifton Clearwater-Orchard +10 82
T5 Koby Walker Mullen +10 82
T7 Garrison Hansen West Holt +11 83
T7 Jacob Lingenfelter Plainview +11 83
T9 Jordan McBride Burwell +12 84
T9 Teegan Sonneman North Platte St. Patrick's +12 84
11 Darian Hutto Hitchcock County +13 85
T12 Bryce Zimmerer Creighton +14 86
T12 Gabriel Pfeifer Humphrey St. Francis +14 86
T12 Tanner Heckenlively Alma +14 86
T15 Braxton Brockhaus Creighton +15 87
T15 Bryson Anderson Elkhorn Valley +15 87
T15 Jace Leibhart Anselmo-Merna +15 87
T15 Jack Lubischer Humphrey St. Francis +15 87
T19 Carter Schnoor Randolph +17 89
T19 Hunter Reestman Elgin Public/Pope John +17 89
T21 Andrew Lindemeier North Platte St. Patrick's +18 90
T21 Benjamin Mestl Heartland +18 90
T21 Conner Hammer Creighton +18 90
T21 Connor Hasenauer North Platte St. Patrick's +18 90
T21 Dylan Hofman Southwest +18 90
T21 Karsten McCarter Elm Creek +18 90
T21 Taten Phillipps Burwell +18 90
T21 Colby Ingram Franklin +18 90
T21 Dalton Trampe Elm Creek +18 90
T30 Colby Hansen Boyd County +19 91
T30 Jackson McKenzie Alma +19 91
T30 Rikako Takeuchi Central Valley +19 91
T30 Ryan Wilhelm Clearwater-Orchard +19 91
T34 Jacob Swift North Platte St. Patrick's +20 92
T34 Jaxson Cadwallader West Holt +20 92
T34 Wyatt Santero Garden County +20 92
T37 Austin Murphy Bertrand +21 93
T37 Nathan Gillming Elm Creek +21 93
T39 Adam Roth Deshler +22 94
T39 Cade Oswald Heartland +22 94
T41 Cory Lechtenberg Boyd County +23 95
T41 Jakson Keaschall Pleasanton +23 95
43 Cord Frink Arapahoe +24 96
T44 Preston Tracy Archbishop Bergan +25 97
T44 Trever Zelenka Exeter-Milligan +25 97
T44 Brady Spotanski Elm Creek +25 97
T44 Lance Myers Archbishop Bergan +25 97
T48 Spencer Hamilton Archbishop Bergan +26 98
T48 Jordan Maxfield Fullerton +26 98
T50 Max Roberts West Holt +27 99
T50 Maxim Svoboda Mullen +27 99
T52 Blaze Miller Friend +28 100
T52 Grant McQuay Alma +28 100
T52 Kendal Neal Mullen +28 100
T52 Reagan Weisheit Heartland +28 100
T52 Remington Hodges Hitchcock County +28 100
T57 Jaegher Ogden West Holt +29 101
T57 Kirby Smith Fullerton +29 101
T57 Levi Lennemann Franklin +29 101
T57 Ryan Hellbusch Fullerton +29 101
T61 Joshua Cox Mullen +30 102
T61 Evan Reiman Boyd County +30 102
T63 Joshua Swartzendruber Shickley +32 104
T63 Caleb Hendrickson Shickley +32 104
T63 Kendall Colby Franklin +32 104
T66 Hutch Finke Deshler +33 105
T66 Dylan Woody North Platte St. Patrick's +33 105