Cozad Cross Country Invite results

By  | 

COZAD, Neb.-- Boy's 5000m results:

1. Tyler Peterson (Holdrege) 17:03
2. Jaydon Welsh (Hastings) 17:13
3. Riley Mai (McCook) 17:14
4. Ryker VanBrocklin (Hastings) 17:16
5. Landon Eckhardt (Hastings) 17:28
6.Isaiah Brant (Hastings) 17:30
7.Trevor Fisher (Northwest) 17:37
8. Joel Bradley (North Platte) 17:40
9. Caleb Harb (Northwest) 17:47
10. Davis Turpen (Hastings) 17:47
11.Danny Vuong (Hastings) 17:48
12. Zach Pauley (Milford) 17:49
13. Josh Hegwood (McCook) 17:56
14. Elliott Reitz (Milford) 17:59
15. Garrett Phillips (Broken Bow) 18:00
16. Lane Russell (Broken Bow) 18:01
17. Caden Erickson (Holdrege) 18:02
18. Jackson Hilyard (Holdrege)18:09
19. Grant Engel (Holdrege) 18:10
20. Matthew Dahlke (Kearney) 18:17
21. Devon Reitz (Milford) 18:18
22. Jesus Acosta (North Platte) 18:29
23. TJ Renner (McCook) 18:32
24. Jake Patton (Milford) 18:34
25. AJ Warner (Northwest) 18:35
26. Coby Anderson (Holdrege) 18:35
27. Isaac Hegwood (McCook) 18:36
28. Cade Haffener Kearney 18:37
29. Nathan Dowhower (North Platte) 18:40
30. Logan O'Malley (St Patrick) 18:40
31. Hudson Reed (Holdrege) 18:41
32. Ben Copley (Milford) 18:41
33. Ryan Beck (Broken Bow) 18:42
34. Trapper Fryda (Kearney) 18:44
35. Daine Wardyn (Broken Bow) 18:45
36. Carson Richards (McCook) 18:45
37. Colby Hayes (Northwest) 18:46
38. Payton King (Northwest) 18:46
39. Tayler Kleinow (North Platte) 18:49
40. Austin Lutz (Ogallala) 18:50
41. Erik Graff (McCook) 19:03
42. Maddox Baack (Milford) 19:05
43. Charlie Shea (Kearney) 19:10
44. Carson Holliday (Northwest) 19:13
45. Zacchaeus Burnside (Ogallala) 19:15
46. Martin Bailey (Broken Bow) 19:15
47. Austin Werner (Cozad) 19:17
48. Jace Russman (Cozad) 19:23
49. Connor Geiger (Cozad) 19:40
50. Evan Thome (Cozad) 19:41
51. Carter Brown (Ogallala) 19:43
52. Aaron Franz (North Platte) 19:56
53. Quenten Gillen (Ogallala) 20:09
54. Corey Parsons (North Platte) 20:18
55. Klayton Pagel (Maxwell) 20:21
56. Blake Wyatt (Ogallala) 20:36
57. Morgan Morris (Cozad) 20:53
58. Jorge Flores (Broken Bow) 20:54
59. Rowen Queen (Ogallala) 21:12
60. Samuel Dekleva (St Patrick) 21:31
61. Trevor Linn (Cozad) 21:40
62. Keegan Nitsch (St Patrick) 21:41
63. Landon Klasna (St Patrick) 22:25
64.Wyatt Debban (Kearney) 22:29
65. Connor Clark (Kearney) 22:55

Girls 5000m results
1. Sydney Reed (Holdrege) 20:12
2. Chelsey Espinosa (Hastings) 20:29
3. Kenzie Hurlbert (Holdrege) 20:41
4. Kelsey Folchert (St Patrick) 20:47
5. Becky Plugge (Hastings) 20:47
6. Elsi Rodewald (McCook) 20:49
7. Kate Steinike (St Patrick) 20:59
8. Ashley Kroese (Milford) 21:09
9. Tahjzha Botts (Maxwell) 21:13
10. Lucia McKeag (Ogallala) 21:15
11. Lacy Biltoft (Holdrege) 21:21
12. Miah Hoppens (Ogallala) 21:36
13. Hayley Miles (St Patrick) 21:40
14. Grace Cappel (McCook) 22:12
15. Natalie Engel (Cozad) 22:14
16. Megan Burkholder (Cozad) 22:18
17. Kiernan Bierman (Hastings) 22:18
18. Madison Douglas (Hastings) 22:22
19. Alex Hoatson (North Platte) 22:33
20. Hunter Rathjen (North Platte) 22:33
21. Madelyn Mullet (Milford) 22:36
22. Gilliyan Hueske (Hastings) 22:43
23. Emily Struss (Hastings) 22:45
24. Rachel Shively (Milford) 22:46
25. Jirsie Klein (Holdrege) 22:49
26. Megan Freeman (Northwest) 22:54
27. Olivia Redhouse (North Platte) 22:57
28. McKenna Palmer (Broken Bow) 23:09
29. Evelyn Blaesi (North Platte) 23:14
30. Abbi Schescke (Kearney) 23:20
31. Jordyn Kenkel (Ogallala) 23:33
32. Elle Dahlgren (Kearney) 23:41
33. Abbie McGuire (Milford) 23:45
34. Sara Kruse (Northwest) 23:47
35. Acacia Rivas (Kearney) 23:51
36. Joslyn Hammond (McCook) 23:55
37. Jori Rogers (North Platte) 24:14
38. Hallie Jensen (Milford) 24:15
39. Emily Panowicz (Northwest) 24:17
40. Ashlynn Ditch (North Platte) 24:18
41. Lauren Kohtz (Kearney) 24:20
42. Kelsey Belgum (Holdrege) 24:23
43. Mira Svoboda (Ogallala) 24:26
44. Emma Stutzman (Milford) 24:26
45. Gabby Stump (Northwest) 24:35
46. Julie Slattery (St Patrick) 24:38
47. Megan Hodgson (McCook) 24:47
48. Liviya Wier (McCook) 24:47
49. Lexi Hauxwell (McCook) 24:50
50. Alexis Juengst (Northwest) 24:52
51. Abbie Osterholt (Kearney) 24:55
52. Destiny Holthusen (Ogallala) 25:35
53. Ashley Dye (St Patrick) 26:21
54. Jamie Ochsner (Maxwell) 26:34
55. Isela Tercero (Broken Bow) 26:40
56. Lizzy Thorely (St Patrick) 27:35
57. Julie Kreitman (Broken Bow) 27:36
58. Elizabeth Madsen (Maxwell) 27:54
59. Amy Carlson (Northwest) 28:02