Girls State Golf FINAL results

NORTH PLATTE, Neb. (KNOP)--- *FINAL*
Girls State Golf results from day one:
Class A Individual:
T1 Jalea Culliver
Omaha Marian, 12 76
T1 Kaitlyn Hanna
Omaha Westside, 9 76
3 Kate Strickland
Lincoln Southwest, 9 77
4 Aspen Luebbe
Columbus, 12 81
5 Baylee Steele
North Platte, 10 83
T6 Alyssa Troudt
Kearney, 12 84
T6 Izzabelle Puk
Millard West, 12 84
T8 Adalia Maiyo
Lincoln Southeast, 9 85
T8 Neely Adler
Lincoln Southwest, 9 85
T10 Emma Mullendore
Bellevue West, 12 86
T10 Katelyn Ruge
Millard North, 9 86
T12 Katie Whitehead
Lincoln Southeast, 12 87
T12 Sydney Taake
Papillion-La Vista, 10 87
T12 Lauren Carr
Lincoln Pius X, 11 87
T12 Sadie Steele
Lincoln Southwest, 10 87
T12 Riley Smith
North Platte, 12 87
T12 Jazmine Taylor
Millard North, 11 87
T12 Liliana Zoellner
Grand Island, 11 87
19 Shelby Bergholz
Millard West, 12 88
T20 Mackenzee Holloway
Papillion-La Vista, 12 89
T20 Maya Northcutt
Omaha South, 12 89
T22 Ansley Sothan
Lincoln Southeast, 9 91
T22 Maya Lashley
North Platte, 10 91
T22 Erin Peabody
Elkhorn South, 12 91
T25 Ava Matthies
Omaha Marian, 11 92
T25 Brynn Sundquist
Lincoln Southwest, 11 92
T25 Ashley Tackett
Elkhorn South, 10 92
T28 Lilian Fogland
Omaha Westside, 12 93
T28 Gabrielle Wakefield
Millard West, 12 93
T28 Emma Lefler
Elkhorn South, 12 93
T28 Paige Pehrson
Grand Island, 11 93
32 Eleanor Speece
Papillion-La Vista, 11 96
T33 Delaney Richardson
Papillion-La Vista, 11 97
T33 Emily Jensen
Kearney, 11 97
T33 Kylie Ehnes-Blume
Norfolk, 10 97
T33 Emily Smith
Lincoln High, 12 97
T33 Emma Witte
Fremont, 11 97
T33 Maggie Lashley
North Platte, 11 97
T39 Mary Neppl
Omaha Marian, 12 99
T39 Marissa Kuehn
Lincoln Pius X, 10 99
T39 Megan Jacobsen
Millard North, 11 99
T42 Hailey Reavis
Millard West, 11 100
T42 Malainey Wiemers
Millard North, 10 100
44 Ciera Haynes
Papillion-La Vista South, 10 101
T45 Scarlett Wedergren
Omaha Marian, 11 102
T45 Katie Wagner
North Platte, 12 102

Class A Team:
1 Lincoln Southwest 341
2 North Platte 358
3 Millard West 365
T4 Lincoln Southeast 369
T4 Omaha Marian 369
T4 Papillion-La Vista 369
7 Millard North 372
8 Elkhorn South 378
9 Grand Island 390
10 Omaha Westside 392
11 Kearney 393
12 Lincoln Pius X 407

Class C Individual:
T1 Harley Hiltibrand
Ogallala, 11 83
T1 Kenzey Kanno
Mitchell, 12 83
3 Elizabeth Mestl
Heartland, 9 84
4 Abigail Cornelius
Cozad, 12 87
T5 Brook Diekemper
West Point-Beemer, 9 88
T5 Kailey Johnson
Broken Bow, 12 88
T7 Addison Mitchell
Kearney Catholic, 11 90
T7 Lynzi Becker
Cozad, 9 90
T9 Cecan Porter
Omaha Brownell Talbot, 11 91
T9 Sydney Erickson
Pierce, 11 91
T9 Taylor Van Ostrand
Lincoln Christian, 11 91
T12 Abby Brodersen
Boone Central, 10 94
T12 Payton Wise
Kimball, 9 94
T14 Ashley Waggoner
Kearney Catholic, 11 95
T14 Lily Bojanski
Archbishop Bergan, 11 95
T16 Anna Kassmeier
Norfolk Catholic, 11 97
T16 Ramsey Ravenscroft
Valentine, 11
+26 10:50 AM, Hole 1 - 97 97
T18 Samantha Svendsen
Pierce, 12 98
T18 Taylor Sayer
Cambridge, 12 98
T18 Natalie Kleint
Grand Island Central Catholic, 12 98
21 Paige Peters
TC, 12 99
T22 Hannah Allen
Columbus Scotus, 12 100
T22 Brooklyn Briggs
Mitchell, 10 100
T22 Shelby Griego
Wahoo, 12 100
T22 Maddie Ketcham
Ogallala, 11 100
T26 Erika Cruz
Johnson County Central, 12 101
T26 Danielle Nolde
Ogallala, 10 101
T26 Grace Fahleson
Lincoln Lutheran, 10 101
T29 Brenna Houdersheldt
Shelby-Rising City, 12 102
T29 Kylee McLean
Battle Creek, 11 102
T29 Kaeli McVicker
Bridgeport, 12 102
T29 Logan Eschliman
Lincoln Lutheran, 12 102
T33 Maria Jauken
Cambridge, 11 103
T33 Mykinzee Musfelt
Mitchell, 12 103
T33 Abbie Halpin
Kearney Catholic, 11 103
T36 Shaylee Staack
Syracuse, 10 104
T36 Olivia Klein
Cozad, 12 104
T38 Kaylee Wach
Ogallala, 11 106
T38 Megan Lutt
Battle Creek, 10 106
40 Ireland Biltoft
Hartington Cedar Catholic, 12 107
T41 Abigail Crandall
Ogallala, 12 108
T41 Ryann Lewis
Cambridge, 12 108
T43 Ayden Ourada
Cozad, 11 109
T43 Brooke Eschenbrenner
Kearney Catholic, 12 109
T43 Lexie Sines
Cambridge, 11 109
T43 Avery Dierman
Columbus Scotus, 9 109
T43 Jacqueline Bowles
Mitchell, 9 109
T48 Lydia Stenka
West Holt, 11 110
T48 Hanna Neesen
Norfolk Catholic, 11 110
T48 MaKenzie Enderlin
Columbus Scotus, 11 110
51 Hana Nelsen
Wayne, 12 111
T52 Lily Kastens
Syracuse, 12 112
T52 Molly Lambert
Bridgeport, 12 112
T52 Emalie Wightman
Omaha Brownell Talbot, 11 112
T55 Emma McEwen
Lincoln Christian, 12 113
T55 Karinne Jurey
Cambridge, 12 113
T55 Rebekah Kleinschmit
Hartington Cedar Catholic, 11 113
T58 Meghan McCracken
Battle Creek, 9 114
T58 Natalie Barrett
Lincoln Lutheran, 11 114
T58 Toni Mitchell
Bridgeport, 12 114
T61 Awnathon McGrath
Bridgeport, 12 116
T61 Lauren Heine
Hartington Cedar Catholic, 11 116
T61 Shelbie Woerman
West Point-Beemer, 9 116
T61 Rachael Volin
Lincoln Lutheran, 9 116
T65 Grayson Shirey
Omaha Brownell Talbot, 10 117
T65 Kalee Gilsdorf
Norfolk Catholic, 10 117
T67 Belle Hagan
Cozad, 12 118

Class C Team:
T1 Cozad 390
T1 Ogallala 390
3 Mitchell 395
4 Kearney Catholic 397
5 Cambridge 418
6 Lincoln Lutheran 433
T7 Bridgeport 444
T7 Columbus Scotus 444
T7 West Point-Beemer 444
10 Lincoln Christian 445
11 Omaha Brownell Talbot 446
12 Battle Creek 447
13 Norfolk Catholic 452
14 Hartington Cedar Catholic 455
15 Syracuse 465