Maxwell wrestling invitational results

MAXWELL, Neb. (KNOP) - Results from the Maxwell wrestling invitational from Thursday, Dec. 5:

Maxwell wrestler Sabian Gragg holds Medicine Valley's Josh Gage on the mat, Gage would get the win by fall in 3:39 (Credit: Patrick Johnstone/KNOP-TV)

106
1st Place - Carter Brandyberry of Alma
2nd Place - Dallas Beegle of Hitchcock County
3rd Place - Wyatt Heessel of Maxwell

113
1st Place - Ethan Norton of Maxwell
2nd Place - Blake Devitt of Hitchcock County
3rd Place - Brayten Ogier of Alma

120
1st Place - Kaleb Christofferson of Hitchcock County
2nd Place - Michael Edgar of Alma
3rd Place - Stetson Matteson of Hyannis

126
1st Place - Jack McArthur of Hitchcock County
2nd Place - Easton Messersmith of Maxwell
3rd Place - Blake Webb of Dundy County-Stratton
4th Place - Shane Schneider of Maxwell
5th Place - Kristaps Drunka of Alma

132
1st Place - Samuel Foster of Sutherland
2nd Place - Jacob Gholson of Maxwell
3rd Place - James Dubbs of Alma
4th Place - Gavin Losey of Hitchcock County
5th Place - Brodey Frederick of Sutherland

138
1st Place - Jon Peterka of Sutherland
2nd Place - Seth Hare of Hitchcock County
3rd Place - Hunter Deeds of St. Pat's
4th Place - Zach Halbert of Alma
5th Place - Kolyn Gaston of Hitchcock County
6th Place - Christian VanMatre of Dundy County-Stratton
7th Place - Jagger Baird of Maxwell

145
1st Place - Jaden Henderson of Medicine Valley
2nd Place - Hunter Swanson of Maxwell
3rd Place - Tanner O`Brien of Hitchcock County
4th Place - Kaydan Hunt of Maxwell
5th Place - Bruce Zogg of Sutherland
6th Place - Chase Bryant of St. Pat's

152
1st Place - Serbando Diaz of Dundy County-Stratton
2nd Place - Gideon Heaton of Hyannis
3rd Place - Chase Wiese of Dundy County-Stratton
4th Place - Jacob Tobey of Maxwell
5th Place - Ayden Steffens of Maxwell
6th Place - Ezekiel Heaton of Hyannis

160
1st Place - Derek Gibson of Maxwell
2nd Place - Keegan Shuler of Hitchcock County
3rd Place - Gavin White of Sutherland
4th Place - Bry Rowe of Hyannis
5th Place - Aden Thompson of St. Pat's
6th Place - Klarissa Rinne of Dundy County-Stratton
7th Place - Braydn Gray of Medicine Valley
8th Place - Jessica Gage of Medicine Valley

170
1st Place - Caden Messersmith of Maxwell
2nd Place - Rex Fell of Dundy County-Stratton
3rd Place - Austin Christian of Alma
4th Place - Josh Gage of Medicine Valley
5th Place - Sabian Gragg of Maxwell
6th Place - Lunna Hottovy of Medicine Valley

182
1st Place - Justin Schroll of St. Pat's
2nd Place - Kaden Cole of Medicine Valley
3rd Place - Elliott Fletcher of Alma
4th Place - Taylor King of St. Pat's

195
1st Place - Daylan Russell of Alma
2nd Place - Talan McGill of St. Pat's
3rd Place - Sawyer McGill of St. Pat's
4th Place - Ashton Smith of Maxwell
5th Place - Jeffrey Nelsen of Medicine Valley
6th Place - Aspen Henderson of Medicine Valley

220
1st Place - Kayden Stubbs of Maxwell
2nd Place - Gavin Anderson of Hyannis
3rd Place - Drake Mues of Hitchcock County

285
1st Place - Remington Hodges of Hitchcock County
2nd Place - Graeson Stillwagoner of Dundy County-Stratton
3rd Place - Luke Howitt of Maxwell
4th Place - Owen Jackson of Alma
5th Place - Clayton Baxter of Hitchcock County
6th Place - Braeden Hottovy of Medicine Valley
7th Place - Samuel Delatour of Sutherland

Team Scores
1. Maxwell 200
2. Hitchcock County 192
3. Alma 144
4. Dundy County-Stratton 104
5. Sutherland 86
6. Medicine Valley 80
6. St. Pat's 80
8. Hyannis 55.5